Породица Вуцелић - пријатељи Споговаца

Новости

Испраћај матураната Српске православне опште гимназије ‘Кантакузина Катарина Бранковић’

Објављено: 21-05-2019

Овогодишњи испраћај 11. генерације матураната Српске православне опште гимназије (СПОГ) ‘Кантакузина Катарина Бранковић’ у Загребу, одржан 18. маја, обиљежен је сусретом садашњих и будућих генерација ученика ове школе.

УЧЕНИК АЛЕКСАНДАР МЕДИЋ НА ДРЖАВНОМ ТАКМИЧЕЊУ ИЗ ГЕОГРАФИЈЕ

Објављено: 16-05-2019

Државно такмичење из географије одржано је у Трогиру од 8. до 10. маја 2019. године. На овогодишње такмичење пласирао се ученик трећег разреда Српске православне опште гимназије „Кантакузина-Катарина Бранковић“ Александар Медић. Ментор је професор Самир Хасанагић.

СВЕТИ САВА- СЛАВА KАПЕЛЕ ГИМНАЗИЈЕ И ДУХОВНОГ ЦЕНТРА У ЗАГРЕБУ

Објављено: 11-05-2019

У петак, 10. маја 2019. године, светом Литругијом којом је началствовао протојереј-ставрофор Слободан Лалић прослављена је слава капеле при Српској православној општој гимназији „Kантакузина-Kатарина Бранковић“ и Духовном центру у Загребу. Саслуживао је ђакон Петар Kозакијевић, вјероучитељ у гимназији, а уз ученике појањем су одговарали јеромонах Никон и ђакон Зоран Радић.

опширније

ПРОЈЕКЦИЈА ФИЛМА "НА ВОДИ"

Објављено: 08-05-2019

У оквиру циклуса документарних филмова „Тко ће, ако нећемо ми?“ који се одржава у Српској православној општој гимназији „Кантакузина-Катарина Бранковић“ у Загребу, у уторак 7. маја 2019. године, одржана је пројекција документарног филма На води (2018.), хрватског режисера Горана Девића, који је овом приликом посјетио Гимназију и учествовао у разговору с у ученицима након филма. Филм „На води“ награђен је на Док Лајпцигу Посебним признањем жирија.

ОТВАРАЊЕ НОВОГ ШКОЛСКОГ ЦЕНТРА - ЈУН 2012. ГОДИНЕ

oпширније