Настава - Упис

УПИСИ У ПРВИ РАЗРЕД
СРПСКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ОПШТЕ ГИМНАЗИЈЕ
„КАНТАКУЗИНА КАТАРИНА БРАНКОВИЋ“

Уписи у први разред Српске православне опште гимназије „Кантакузина Катарина Бранковић“ у Загребу одвијаће се путем електроничких пријава и уписа, а у складу са одлуком и упутствима Министарства знаности, образовања и спорта. На овај начин у предстојећој школској години вршиће се упис у свим средњим школама у Републици Хрватској које раде према плану и програму Министарства.
Све потребне податке и упутства за упис ученици осмог разреда основне школе добијају у школама које похађају, укључујући и електронички идентитет путем кога приступају одабиру средње школе коју желе да упишу.

Бодовни праг и кључне датуме који се односе на уписни процес одређује Министарство знаности, образовања и спорта.
Као предности оваквог начина уписа Министарство наводи мање трошкове, олакшано прикупљање потребних докумената, мање администрације, бољу контролу уписног процеса и боље планирање и организацију уписа.

Уз праћење званичних портала www.mzos.hr i www.upisi.hr заинтересовани кандидати све додатне информације и појашњења могу добити на адреси Гимназије:
Свети Дух 122, Загреб
тел/факс: 01/48 52 871