О Школи - Ријеч Ученика

Ова Школа ме научила многим вриједностима врло важним за живот. Научила ме цијенити заједницу, цијенити породицу, пријатеље, своју вјерску и националну припаност, те различитости између мене и других људи. Заправо осјећаје према Гимназији је врло тешко описати. Толико тога се догађало, толико лијепих успомена имам. Добру сарадњу са професорима, ученицима, са ученицима других генерација...Једноставно, тешко је то све поједноставити једном реченицом.

Бојана Ђ., бивша ученица, данас студентица на Природно-математичком факултету Свеучилишта у Загребу

Гимназија ми је помогла да људе не гледам кроз стереотипе који су наметнути нашем друштву, него да их посматрам као једнину и да са сваким човјеком могу разговарати о било чему, без икаквог страха. Да нисам уписао ову школу, питање је да ли бих уопште могао даље да се школујем јер долазим из сиромашне средине у којој влада незапосленост. Гимназија је учинила много за нас ђаке, управо из тог разлога што нас је збринула у потпуности.

Милан У., бивши ученик, данас студент на Православном богословском факултету Универзитета у Београду

Ову Школу сам уписала због добрих услова које она нуди за образовање. Програм образовања је такав да нам пружа чврсте темеље знања који ће нам омогућити упис на јаке факултете. Исто тако, Православна црквена општина загребачка обезбјеђује нам стипендије и школовање, а то у данашње вријеме пуно значи.

Н. Р., III. разред

Прије три године Школу ми је представио свештеник у мом селу. Видио сам програм Школе и свидио ми се. Овдје имамо сјајне професоре, предиван програм који омогућује да чувамо и нашу вјеру и културу кроз српски језик и православну вјеронауку.

Г. В., III. разред

Добра подлога за факултет коју треба искористити на прави начин...сјајна прилика...и ето ме у СПОГ-у. У том смислу посебно су ми важни професори који нам помажу у одабиру будућег позива.

Н. О., III. разред

Ученици

Школа се труди од нас направити образоване младе људе, и од ове школске године ће то бити лакше оствариво у новој згради која нам пружа модерно школовање. Захваљујући одличним условима учење обимног градива, које укључује и националну групу предмета, не представља проблем. Ријетко ће ученици рећи да се у школи осјећају као код куће, али ја се тако осјећам. Стога ми одвојеност од родитељског дома не пада сувише тешко. Веселим се дружењу са пријатељима из школе и уживам у додатним активностима.

Ј. Р., II. разред

Ученици