Библиотека - Наша Школска Библиотека

Како у свим другим школама, тако и у Српској православној општој гимназији "Кантакузина Катарина Бранковић", школска библиотека веома је важна и неизоставна карика у процесу васпитања и образовања. Налази се на етажи 0, одмах поред учионица и близу главног улаза у школску зграду где ученици и професори могу пронаћи потребну литературу.

Циљ библиотеке је подржавати наставни процес, пружити пријатан амбијент у који ученици воле долазити како би се зближили с књигом, помоћи им у избору литературе и пружити им информације о културним дешавањима. Библиотечkи фонд нуди, осим лектирних наслова, и остала дела књижевности, речнике, енциклопедије, наставне приручнике, приручнике за државну матуру, стручну литературу по наставним предметима и подручјима, грађу која се односи на верски одгој те свако може пронаћи понешто за себе, у зависности о властитим интересима.

Будући да су у нашој школи заступљени и хрватски и српски језик, библиотечkа грађа је доступна на латиници и на ћирилици, а ученицима је остављено на избор на којем језику и писму желе проучавати одређену материју, што сматрамо предношћу, будући да им је овим омогућено шире и разноликије образовање.

Школа учествује на манифестацији "Ноћ књиге", када су врата школе и библиотеке отворена за све грађане, а у сарадњи професора и стручних сарадника организира се пригодан програм. Такође, школска библиотека је место где ученици стварају постере, ангажују се у креативном раду, обележавају одређене светске дане, траже помоћ у изради реферата или једноставно, дођу да поздраве библиотекарку и мало се опусте.

Желимо да истакнемо једну веома важну и позитивну чињеницу, а она се односи на наше драге суграђане, људе добре воље који су донацијама из својих приватних збирки омогућили да наши корисници располажу насловима до којих се данас веома тешко долази, а који су неопходни да ученици прошире поље на којем стичу нова знања и искуства. Захвални смо свим донаторима на показаној гести и желимо да се ова сарадња између нас и наших племенитих суграђана настави.

РАДНО ВРИЈЕМЕ БИБЛИОТЕКЕ:

УТОРАК, СРИЈЕДА, ЧЕТВРТАК