БЛАГОДАРЕЊЕ НА КРАЈУ ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ

Objavljeno:16-06-2012

Дана 16. јуна 2012. године, у цркви Светог Саве Првог архиепископа и просветитеља српског, при Српској православној општој гимназији, у присуству Његовог Високопреосвештенства Митрополита загребачко-љубљанског Г. Г. Јована, јереја Александра Обрадовића пароха загребачког и члана школског одбора и ђакона Бранимира Јокића, в.д. директор Гимназије протојереј-ставрофор Слободан Лалић и ђакон Зоран Радић, професор вјеронауке, служили су Благодарење на крају доброг дјела - завршетка школске 2011./2012. године. Служби су присуствовали матуранти четврте генерације наше Школе са разредницом професорицом Светланом Килибардом, остали професори и запослени у Гимназији, те неколико родитеља ученика који су завршили школовање.
У цркви Светог Саве ученицима и професорима се обратио Високопреосвећени Митрополит Јован, похвалио труд који су уложили током ове школске године, истакао да је ова генерација ученика имала привилегију образовати се у новој згради и свједочити њеном свечаном отварању у присуству Његове Светости Патријарха српског Г. Г. Иринеја. Митрополит је будућим студентима пожелио успјешан упис на одабране факултете и једнако успјешно студирање и позвао их да чувају сјећање на своју Школу, пријатеље, професоре и вријеме које су овдје провели.
У свечаној дворани, у име ученика четврте генерације, Наташа Врга се дирљивим и одабраним ријечима захвалила Високопреосвећеном Митрополиту Јовану на пруженој могућности образовања у Српској православној општој гимназији у Загребу. Митрополит Јован је свих 16 матураната одликовао орденом Кантакузине Катарине Бранковић, књигама, а шест одличних ученика и новчаном наградом као признање за труд који су уложили, али и подстицај за ученике који долазе у следећој генерацији.
За све присутне припремљен је ручак у трпезарији Школе.
Још једна успјешна школска година је иза нас. Укупно 51 ученик је успјешно завршио нашу Гимназијиу од њеног оснивања.

НАГРАЂЕНИ ОРДЕНОМ И АРХИЈЕРЕЈСКОМ ГРАМАТОМ СУ:

Божић Милена II

Лазовић Тихомир II