ТЕСЛА И НАШЕ ВРИЈЕМЕ

Objavljeno:03-03-2024

„У наше вријеме, стреловитим напретком вјештачке интелигенције пређен је технолошки Рубикон. Недоумица је, у којој мјери је човјек способан да уочи димензије технолошке „ријеке“ која се излила и да ли је спреман да уложи напор у обликовање и преусмјеравање њеног тока“ истакао је о. Оливер Суботић.
У препуној сали Српске православне опште гимназије „Кантакузина-Катарина Бранковић“, 1. марта 2024. године, у присуству Његовог Преосвештенства Епископа буеносајреског г. Кирила, администратора Митрополије загребачко-љубљанске, свештенства загребачког храма, наставника и ученика Гимназије предавање „Тесла и наше вријеме“ одржао је презвитер Оливер Суботић, аутор књиге Тесла – духовни лик.
Инспиративно и поучно предавање, у коме акценат није био на изумима овог јединственог научника и проналазача у историји човјечанства, већ на његовом духовном лику, утјецају околине и породице на његов живот и увјерења, кретало се усусрет изазовима савремених технологија, употребе интернета, друштвених мрежа и путу неизвјесности поплочаном умјетном интелигенцијом.
Концепцијом излагања и интересантном тематиком о. Оливер је успио придобити пажњу и занимање ученика који су се укључивали у дискусију и постављали отворена питања.