ПРЕМИЈЕР ХРВАТСКЕ У ГИМНАЗИЈИ "КАНТАКУЗИНА-КАТАРИНА БРАНКОВИЋ"

Objavljeno:30-03-2023

Предсједник Владе је након пројекције документарног филма Дејана Аћимовића обишао школу и задржао се у срдачном сусрету са наставним особљем у зборници Гимназије.

Предсједник Владе Републике Хрватске Андреј Пленковић, у сриједу, 29. марта, посјетио је Српску православну општу Гимназију "Кантакузина-Катарина Бранковић" гдје је, заједно са ученицима и наставницима школе, присуствовао пројекцији документарног филма “Краљ” Дејана Аћимовића. У пратњи Премијера била је и потпредсједница Владе Ања Шимпрага.

Након приказивања филма о Дарку Краљу, хрватском параолимпијцу и свјетском рекордеру у бацању кугле у свечаној дворани Гимназије, услиједио је разговор којим је модерирао редитељ, а у ком је учествовао и протагонист филма који је говорио о свакодневним изазовима са којима се особе са инвалидитетом сусрећу.

Директор Гимназије протојереј-ставрофор Слободан Лалић захвалио се Премијеру на части коју је својом посјетом указао Гимназији и пренио му поздраве Његове Светости Патријарха српског Порфирија.

Предсједник и потпредсједница Владе потом су обишли школу и задржали се у срдачном сусрету са наставним особљем у зборници Гимназије.

П.К.

Фото: Влада РХ, Н.Ј.
преузето с: https://mitropolija-zagrebacka.org/premijer-hrvatske-u-gimnaziji-kantakuzina-katarina-brankovic/