Nastava - Upis

UPISI U PRVI RAZRED
SRPSKE PRAVOSLAVNE OPĆE GIMNAZIJE
„KANTAKUZINA KATARINA BRANKOVIĆ“

Upisi u prvi razred Srpske pravoslavne opće gimnazije „Kantakuzina Katarina Branković“ u Zagrebu odvijaće se putem elektroničkih prijava i upisa, a u skladu sa odlukom i uputstvima Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta. Na ovaj način u predstojećoj školskoj godini vršiće se upis u svim srednjim školama u Republici Hrvatskoj koje rade prema planu i programu Ministarstva.
Sve potrebne podatke i uputstva za upis učenici osmog razreda osnovne škole dobijaju u školama koje pohađaju, uključujući i elektronički identitet putem koga pristupaju odabiru srednje škole koju žele da upišu.

Bodovni prag i ključne datume koji se odnose na upisni proces određuje Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta.
Kao prednosti ovakvog načina upisa Ministarstvo navodi manje troškove, olakšano prikupljanje potrebnih dokumenata, manje administracije, bolju kontrolu upisnog procesa i bolje planiranje i organizaciju upisa.

Uz praćenje zvaničnih portala www.mzos.hr i www.upisi.hr zainteresirani kandidati sve dodatne informacije i pojašnjenja mogu dobiti na adresi Gimnazije:
Sveti Duh 122, Zagreb
tel/faks: 01/48 52 871