Knjižnica - Naša Školska Knjižnica

I u Srpskoj pravoslavnoj općoj gimnaziji „Kantakuzina Katarina Branković“ školska knjižnica važna je i neizostavna karika u procesu odgoja i obrazovanja. Nalazi se na etaži 0, blizu učionica i glavnog ulaza u školsku zgradu, gdje učenici i profesori mogu pronaći literaturu i zadovoljiti potrebe nastavnog procesa.

Cilj knjižnice je podupirati nastavni proces, pružiti ugodan ambijent u koji će učenici voljeti dolaziti kako bi se zbližili s knjigom, pomoći im u izboru literature i pružiti im informacije o kulturnim zbivanjima. Osim lektirnih naslova, knjižnični fond sadrži i ostala djela iz svjetske književnosti, rječnike, enciklopedije, nastavne priručnike, priručnike za državnu maturu, stručnu literaturu po nastavnim predmetima i područjima te građu koja se odnosi na vjerski odgoj pa svatko može pronaći ponešto za sebe, ovisno o vlastitim interesima.

Budući da su u našoj školi zastupljeni i hrvatski i srpski jezik, knjižnična građa je dostupna na latinici i ćirilici, a učenicima je prepušteno na kojem jeziku i grafiji žele proučavati određenu građu, što smatramo prednošću, s obzirom da je tako omogućeno šire i raznovrsnije obrazovanje.

Škola sudjeluje u manifestaciji "Noć knjige", kada su vrata škole i knjižnice otvorena za sve građane, a suradnjom profesora i stručnih suradnika organizira se prigodan program. Također, školska knjižnica je mjesto gdje učenici izrađuju plakate, bave se kreativnim radom, obilježavaju pojedine svjetske datume, traže pomoć u izradi referata ili jednostavno dođu pozdraviti knjižničarku i malo se odmoriti.

Na ovom mjestu ističemo jednu veoma važnu i pozitivnu činjenicu, a ona se odnosi na naše drage sugrađane, ljude dobre volje i plemenitih namjera, koji su donacijama iz svojih privatnih zbirki omogućili da naši korisnici raspolažu naslovima do kojih se danas veoma teško dolazi, a koji su učenicima neophodni da bi se proširilo polje na kojem stiču nova znanja i iskustva. Na pokazanoj gesti smo zahvalni i želimo da ta suradnja između nas i naših sugrađana traje i dalje.

RADNO VRIJEME KNJIŽNICE:

UTORAK, SRIJEDA, ČETVRTAK