RAZVIJAJTE VRLINU KOD ONIH KOJI SU VAM POVERENI

Objavljeno:30-08-2021

Patrijarh Porfirije otvorio stručni skup u Zagrebu

Njegova Svetost Patrijarh Srpski Porfirije otvorio je 27. avgusta u Zagrebu dvodnevni stručni skup za vaspitače, učitelje, nastavnike i stručne saradnike srpske nacionalne manjine u predškolskim ustanovama, osnovnim i srednjim školama. Skup se održava u Srpskoj pravoslavnoj opštoj gimnaziji Kantakuzina Katarina Branković.
Poglavar Srpske Crkve poželio je svim učesnicima vaspitno-obrazovnog procesa srećnu i blagoslovenu školsku godinu. Izrazio je nadu u odsustvo iskušenja povezanih sa pandemijom koronavirusa. Okupljenim učesnicima istakao je značaj obrazovnog procesa za razvijanje vrlina. ”Obrazovanje je razvijanje onih potencijala koje nosimo u sebi, koji nisu isključivo pragmatične prirode već se tiču sveukupne ličnosti. Ono se tiče i unutrašnjeg sveta deteta. Razvijajte vrlinu kod onih koji su vam povereni”, kazao je patrijarh.

Tema stručnog skupa koji se održava u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje je ”Javni nastup i vještina komunikacije među učesnicima vaspitno-obrazovnog sistema”.