Susret učenika gimnazije – korisnika stipendije porodice Vucelić s gospodinom Aleksandrom Vucelićem

Objavljeno:22-01-2020

U petak, 17. 1. 2020. godine u prostorijama Srpske pravoslavne opće gimnazije u Zagrebu devet od ukupno deset učenika - korisnika stipendije porodice Vucelić susrelo se s g. Aleksandrom Vucelićem, sinom inženjera Milojka Vucelića. Ovom prilikom g. Vucelić je stipendistima uručio primjerak kalendara za 2020. godinu koji je izdalo Srpsko narodno vijeće. Tema kalendara je život i djelo Milojka Vucelića.
Knjižnici Srpske pravoslavne opće gimnazije u Zagrebu g. Vucelić je uručio primjerke knjiga Apollo XIII i Apollo XIV autora Milojka Vucelića.
U ime Gimnazije, ravnatelj protojerej-stavrofor Slobodan Lalić izrazio je zahvalnost porodici Vucelić (gospođi Sofiji, gospodinu Nikoli i Aleksandru) na nesebičnoj podršci koju pružaju Gimnaziji, a učenici su se obvezali na još marljiviji rad tokom školske godine.
Inženjer Milojko Vucelić je na programu Apollo radio od samog početka, tj. od veljače 1962. godine. Analizirao je različite koncepte slijetanja na Mjesec te radio na razvoju specifikacija za različite sustave svemirskih brodova.