UČENIK ALEKSANDAR MEDIĆ NA DRŽAVNOM NATJECANJU IZ GEOGRAFIJE

Objavljeno:16-05-2019

Državno natjecanje iz geografije održano je u Trogiru od 8. do 10. svibnja 2019. godine. Na ovogodišnje natjecanje plasirao se učenik trećeg razreda Srpske pravoslavne opće gimnazije „Kantakuzina-Katarina Branković“ Aleksandar Medić. Mentor je profesor Samir Hasanagić.

Prethodno, na županijskom natjecanju iz geografije, održanom 18.03. u Gimnaziji Sesvete, sudjelovalo je šestero učenika naše škole, po tri iz drugog i trećeg razreda. Najbolji rezultat postigao je Aleksandar Medić, osvojivši izvrsno treće mjesto u Gradu Zagrebu u kategoriji trećih razreda. Među 10 najboljih geografa Grada Zagreba u kategoriji trećih razreda našli su se i Novak Tepšić na osmom i Đorđe Subotić na devetom mjestu. U kategoriji drugih razreda, Nikola Rnjak i Nikola Savić su na desetom mjestu, a Luka Trivunović na 15. Ovim izvrsnim uspjehom, naši učenici nastavljaju kontinuitet vrhunskih rezultata na županijskim natjecanjima iz geografije, koje je ostvario naš bivši učenik Milorad Kondić, danas student geografije i povijesti na Sveučilištu u Zagrebu.

Na ovogodišnjem županijskom natjecanju iz povijesti, održanom u X.
gimnaziji 8. ožujka ove godine, sudjelovala su tri naša učenika.
Najbolji rezultat ostvario je Đorđe Subotić u kategoriji trećih razreda ostvarivši izvrsno sedmo mjesto. Nemanja Gaić u kategoriji četvrtih razreda postigao je 12. rezultat i Mihael Keleuva u kategoriji prvih razreda osvojio je 13. mjesto. Mentori su nastavnici Tatjana Lukić i Samir Hasanagić.

Čestitke svima!