SVEČANO ISPRAĆENA DESETA GENERACIJA MATURANATA SPOG-a

Objavljeno:13-06-2018

Prigodnim programom u svečanoj dvorani Gimnazije ispraćena je deseta generacija maturanata Srpske pravoslavne opće gimnazije. Jedanaest polaznika ove jubilarne generacije pozdravili su nastavnici, roditelji i njihovi prijatelji.
Svojim dolaskom i obraćanjem svečanost su uveličali gradonačelnik Grada Zagreba g. Milan Bandić sa suradnicima, ambasadorka Republike Srbije u Zagrebu g-đa Mira Nikolić, g. Boris Milošević, saborski zastupnik, sveštenstvo zagrebačke crkvene općine. Među dragim uzvanicima i gostima bili su učenici i nastavnici prijateljskih nam škola: Gimnazije Theresianum iz Mainza, Četrnaeste gimnazije iz Beograda, E-gimnazije iz Novog Sada, Srpske gimnazije iz Budimpešte, Gimnazije iz Banja Luke i Katoličke gimnazije iz Požege.
Učenikom generacije proglašen je Milorad Kondić koji je sve prisutne pozdravio ispred svojih kolega.
Maturantima su se obratili protojerej-stavrofor Slobodan Lalić, v.d. ravnatelj, Samir Hasanagić, razredni starješina i visokoprepodobni arhimandrit Danilo (Ljubotina) u ime mitropolita Porfirija. Ambasadorka Nikolić je uručila prigodne darove dvojici maturanata.