Izvještaj o debatnom turniru održanom 18.-19. novembra 2017.

Objavljeno:23-11-2017

Učenici SPOG-a Martina Telenta, Marija Gužvica i Nikola Rnjak učestvovali su na prvom ovogodišnjem debatnom turniru za početnike. Turnir je održan u X. gimnaziji Ivana Supeka.
Debatiralo se na primjerima dviju teza: prva je tzv. pripremljena teza Ovaj dom smatra da je jaka diktatura bolja od slabe demokracije, a druga teza bila je ad hoc Ovaj dom smatra da bi svi predmeti u školi trebali biti izborni.
Debata je imala 4 kola, a 5., završno, kolo i finale je održano u nedjelju.
S pripremljenom tezom smo izgubili od ekipe Bušmana , među kojima su bili i iskusni debatanti, ne početnici poput nas, no u ad hoc tezi naša ekipa pobijedila je dvaput.
Pobjeda nas je ohrabrila i motivirala za buduća natjecanja jer smo doživjeli i preživjeli tremu, strah od javnog govora, uzbuđenje zbog prvog nastupa. Stekli smo značajno iskustvo upoznavši debatante iz drugih škola i razmjenjujući iskustvo s njima. Ostvarili smo dobar rezultat i time se ponosimo.
Zahvaljujemo našem domaćinu, X. gimnaziji, HDD-u, starijim učenicima naše Škole koji su nam pomagali savjetima u toku priprema za turnir, i našoj mentorici prof. Bićanić.

Nikola Rnjak, učenik I. r.