UČENIK NIKOLA ČOLOVIĆ NAGRAĐEN PRIJENOSNIM RAČUNAROM

Objavljeno:16-02-2013

Učenik trećeg razreda Srpske pravoslavne opšte gimnazije „Kantakuzina Katarina Branković“ Nikola Čolović nagrađen je prijenosnim računarom, darom Republičkog sekretarijata za vjere Vlade Republike Srpske. Direktor Republičkog sekretarijata g. Jovo Turanjanin predao je Njegovom Visokopreosveštenstvu Mitropolitu zagrebačko-ljubljanskom gospodinu Jovanu ovaj računar za dar najboljem đaku Gimnazije.
Na sjednici Nastavničkog vijeća Škole, 31. januara 2013. godine, profesori su se složili da ova nagrada bude uručena Nikoli Čoloviću, uz sljedeće obrazloženje... od samog početka profesori su uočili njegovu iznimnu marljivost, ali i brzinu kojom je usvajao nove sadržaje. Prethodna dva razreda u našoj školi završio je s odličnim uspjehom (prosjek 5,00). Osim izvanrednog uspjeha u redovnoj nastavi, Nikola pokazuje i interes za sve vannastavne aktivnosti: rado sudjeluje u organizaciji školskih priredbi, sadnji cvijeća u okviru Ekološke sekcije, edukaciji mlađih iz temelja pružanja Prve pomoći koju je i sam prošao i u sklopu toga predstavljao našu školu na gradskom takmičenju. Njegovi uspjesi na županijskim takmičenjima također su izvanredni. Našu školu je predstavljao na takmičenjima iz prirodnih i društvenih nauka (matematike, biologije, geografije, istorije). Naročite rezultate je postigao upravo iz geografije na županijskoj razini: u prvom razredu sedmo mjesto, a u drugom šesto što ga je kvalifikovalo i na državno takmičenje. Nikola okuplja grupe učenika i besplatno im pomaže u učenju matematike. Osim instrukcija iz matematike, slično čini i s drugim predmetima. Iz tog razloga slovi za jednog od omiljenih učenika među ostalom djecom u svom razrednom odjeljenju. U komunikaciji s profesorima je uvijek pristojan i nikada niko nije upozorio na nekakvo nedolično ponašanje bilo na nastavi ili izvan škole.
Nikoli je nagrada uručena u Svečanoj dvorani Gimnazije u prisustvu svih đaka Škole 13. 02. 2013. godine.