EPISKOP KIRILO BLAGOSLOVIO MATURANTE XVI. GENERACIJE SPOG-a

Objavljeno:19-07-2024

Ulazite sada u novo razdoblje vašeg života. Novi su izazovi pred vama. Gdje god se nalazili, Crkva je uvijek uz vas, a vi uvijek birajte Istinu, Dobro i Pravdu. Ako vam se ponekad učini da je prečica lakši put, da nosi više koristi, budite sigurni da se radi o privremenom zadovoljstvu koje brzo prolazi, istakao je episkop Kirilo obraćajući se svršenim maturantima XVI. generacije Srpske pravoslavne opće gimnazije „Kantakuzina-Katarina Branković“.

Njegovo Preosveštenstvo Episkop buenosajreski i južno-centralnoamerički Kirilo, administrator Mitropolije zagrebačko-ljubljanske u četvrtak, 18. srpnja 2024. godine u prostorijama Gimnazije, prilikom dodjele svjedodžbi o završenom ispitu državne mature, susreo se s učenicima i nastavnicima Gimnazije. Na ovoj svečanosti dodijeljene su novčane nagrade porodice Vucelić iz Sjedinjenih Američkih Država za ponajbolje maturante. Nagrade su tako primili Damjan M., Anđelija O. i Vedrana M. U ime porodice Vucelić, dugogodišnjih prijatelja Gimnazije, prisustvovao je Nikola Vucelić, unuk Milojka Vucelića.

Razrednica ove generacije je Jadranka Rezić, profesorica engleskog jezika i sociologije.
XVI. generaciju maturanata činilo je 13 djevojaka i 7 momaka pred kojima su novi izazovi upisa na fakultete i nastavka školovanja.