ПОСЈЕТА ДИРЕКТОРИЦЕ ЗА ОДГОЈ И ОБРАЗОВАЊЕ И СТРУЧНИ СКУП У ГИМНАЗИЈИ

Objavljeno:07-03-2022

У Српској православној општој гимназији „Кантакузина-Катарина Бранковић“ у петак, 4. марта 2022. године одржан је стручни скуп за учитеље-наставнике, стручне сараднике српске националне мањине у основним и средњим школама у организацији Агенције за одгој и образовање који је водила виша савјетница Наталија Копреница. Стручни скуп било је могуће пратити и путем online платформе.
Скуп је отворила равнатељица Агенције др Дубравка Брезак Стамаћ, а наставнике су редом поздравили Милан Вукелић, начелник Сектора за образовање на језику и писму националних мањина Министарства знаности и образовања, Мирко Марковић из Просвјете, Нина Чоловић испред Српског народног вијећа, те у име домаћина и Оснивача протојереј-ставрофор Слободан Лалић и протонамјесник Богољуб Остојић.
У наставку посјетe, др Брезак Стамаћ је у пратњи домаћина обишла Гимназију те истакла подршку Агенције провођењу курикулума образовних садржаја везаних уз српску националну мањину.