ТЕСЛА И НАШЕ ВРИЈЕМЕ

Објављено: 03-03-2024

„У наше вријеме, стреловитим напретком вјештачке интелигенције пређен је технолошки Рубикон. Недоумица је, у којој мјери је човјек способан да уочи димензије технолошке „ријеке“ која се излила и да ли је спреман да уложи напор у обликовање и преусмјеравање њеног тока“ истакао је о. Оливер Суботић.

опширније

НАСТАВНИЦИ ГИМНАЗИЈЕ УЧЕСТВОВАЛИ НА 65. РЕПУБЛИЧКОМ СЕМИНАРУ ДРУШТВА ЗА СРПСКИ ЈЕЗИК У БЕОГРАДУ

Објављено: 13-02-2024

Уз подршку Агенције за одгој и образовање и Српског народног вијећа, с предавачима наставе српског језика и културе у Републици Хрватској, група професора Српске православне опште гимназије „Кантакузина-Катарина Бранковић“ учествовала је на 65. Републичком зимском семинару Друштва за српски језик и књижевност Србије на Филолошком факултету Универзитета у Београду.

ПРОСЛАВЉЕН ДАН ШКОЛЕ-СВЕТИ САВА

Објављено: 29-01-2024

Светом архијерејском Литургијом у гимназијској капели и пригодном Светосавском приредбом ученика у Српској православној општој гимназији „Кантакузина-Катарина Бранковић“ у Загребу прослављен је Свети Сава, први архиепископ и просветитељ српски.

НАЈАВА: САВИНДАН - ДАН ШКОЛЕ

Објављено: 23-01-2024

Прослава Дана Српске православне опште гимназије “Кантакузина-Катарина Бранковић”

ОТВАРАЊЕ НОВОГ ШКОЛСКОГ ЦЕНТРА - ЈУН 2012. ГОДИНЕ