СВЕЧАНО ИСПРАЋЕНА ДЕСЕТА ГЕНЕРАЦИЈА МАТУРАНАТА СПОГ-а

Objavljeno:13-06-2018

Пригодним програмом у свечаној сали Гимназије испраћена је десета генерација матураната Српске православне опште гимназије. Једанаест полазника ове јубиларне генерације поздравили су наставници, родитељи и њихови пријатељи.
Својим доласком и обраћањем свечаност су увеличали градоначелник Града Загреба г. Милан Бандић са сарадницима, aмбасадорка Републике Србије у Загребу г-ђа Мира Николић, г. Борис Милошевић, саборски заступник, свештенство загребачке црквене општине. Међу драгим узваницима и гостима били су ученици и наставници пријатељских нам школа: Гимназије Тересианум из Мајнца, Четрнаесте гимназије из Београда, Е-гимназије из Новог Сада, Српске гимназије из Будимпеште, Гимназије из Бања Луке и Католичке гимназије из Пожеге.
Учеником генерације проглашен је Милорад Кондић који је све присутне поздравио испред својих колега.
Матурантима су се обратили протојереј-ставрофор Слободан Лалић, в.д. директор, Самир Хасанагић, разредни старјешина и високопреподобни архимандрит Данило (Љуботина) у име митрополита Порфирија. Амбасадорка Николић је уручила пригодне дарове двојици матураната.