ШКОЛСКИ СПОРТСКИ ДАН

Objavljeno:27-01-2013

Дана 27.01.2013. организован је спортски дан у нашој гимназији и том приликом угостили смо ученице и ученике ЖОГ ДРУЖБЕ СЕСТАРА МИЛОСРДНИЦА и ИСЛАМСКЕ ГИМНАЗИЈЕ ДР. АХМЕД СМАЈЛОВИЋ. У оквиру ове манифестације одиграле су се пријатељске утакмице у одбојци (дјевојке), кошарке и ногомета (младићи).

Одбојкашка утакмица ученица СПОГ КАНТАКУЗИНА КАТАРИНА БРАНКОВИЋ против ЖОГ ДРУЖБЕ СЕСТАРА МИЛОСРДНИЦА завршила је убједљивом побједом ученица ЖОГ ДРУЖБЕ СЕСТАРА МИЛОСРДНИЦА са резултатом 2:0. У кошарци побједу су однијели ученици СПОГ КАНТАКУЗИНА КАТАРИНА БРАНКОВИЋ побједивши ученике ИСЛАМСКЕ ГИМНАЗИЈЕ ДР. АХМЕД СМАЈЛОВИЋ са резултатом 38:13.
Ученици ИСЛАМСКЕ ГИМНАЗИЈЕ искористили су прилику за реванш у ногомету побједивши 13:3.

Одржан је и други СПОГ АЕРОМИТИНГ у којем су ове године имали прилику учествовати и гости. Прво мјесто освојио је Динко Омерћехајић, а као наградау добио је модел –макету авиона. Друго мјесто и Мозгалицу освојио је Никола Чоловић, а треће мјесто Аммар Ђикић.

Гости су имали прилику присуствовати и генералној проби светосавске приредбе.

Дружење је протекло у топлој и пријатељској атмосфери због чега се надамо да ће овај сусрет и дружење постати традиција.