ПОСЈЕТА УЧЕНИКА ИЗ ПОДГОРИЦЕ

Objavljeno:03-06-2024

Дјеца, полазници православне вјеронауке при Саборној цркви Светог Ђорђа, Доња Горица, Подгорица боравили су у посјети Митрополији загребачко-љубљанској и Српској православној општој гимназији “Кантакузина-Катарина Бранковић” у Загребу од петка, 31. маја до недјеље, 2. јуна 2024. године.
У суботу, 1. јуна посјетили су манастир Лепавину и учествовали на Литургији коју је служио Епископ Кирило, администратор Митрополије загребачко-љубљанске.
На радост загребачке парохије у недељу, с свештенством Светопреображенског храма Литургију је служио свештеник Ђуро Томовић из Подгорице. Анђелским појањем су одговарали млади полазници вјеронуке.

На свом поклоничком путовању ученици су посјетили светиње Епархије далматинске, манастире Крку и Драговић. Затим Меморијални центар Николе Тесле у Смиљану, Епархија горњокарловачка и манастир Јасеновац у Епархији пакрачко-славонској.

Православну парохијску вјеронауку при овој подгоричкој цркви Светог Ђорђа мајчински посвећено и пожртвовано води госпођа Видосава Живковић. Из године у годину број полазника се повећава.