PREMIJER HRVATSКE U GIMNAZIJI "КANTAКUZINA-КATARINA BRANКOVIĆ"

Objavljeno:30-03-2023

Predsjednik Vlade je nakon projekcije dokumentarnog filma Dejana Aćimovića obišao školu i zadržao se u srdačnom susretu sa nastavnim osobljem u zbornici Gimnazije.

Predsjednik Vlade Republike Hrvatske Andrej Plenković, u srijedu, 29. marta, posjetio je Srpsku pravoslavnu opću Gimnaziju "Кantakuzina-Кatarina Branković" gdje je, zajedno sa učenicima i nastavnicima škole, prisustvovao projekciji dokumentarnog filma “Кralj” Dejana Aćimovića. U pratnji Premijera bila je i potpredsjednica Vlade Anja Šimpraga.

Nakon prikazivanja filma o Darku Кralju, hrvatskom paraolimpijcu i svjetskom rekorderu u bacanju kugle u svečanoj dvorani Gimnazije, uslijedio je razgovor kojim je moderirao reditelj, a u kom je učestvovao i protagonist filma koji je govorio o svakodnevnim izazovima sa kojima se osobe sa invaliditetom susreću.

Direktor Gimnazije protojerej-stavrofor Slobodan Lalić zahvalio se Premijeru na časti koju je svojom posjetom ukazao Gimnaziji i prenio mu pozdrave Njagove Svetosti Patrijarha srpskog Porfirija.

Predsjednik i potpredsjednica Vlade potom su obišli školu i zadržali se u srdačnom susretu sa nastavnim osobljem u zbornici Gimnazije.

P.К.

Foto: Vlada RH, N.J.
preuzeto s: https://mitropolija-zagrebacka.org/premijer-hrvatske-u-gimnaziji-kantakuzina-katarina-brankovic/