POSJET RAVNATELJICE AGENCIJE ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE I STRUČNI SKUP U GIMNAZIJI

Objavljeno:07-03-2022

U Srpskoj pravoslavnoj općoj gimnaziji „Kantakuzina-Katarina Branković“ u petak, 4. ožujka 2022. godine održan je stručni skup za učitelje-nastavnike, stručne suradnike srpske nacionalne manjine u osnovnim i srednjim školama u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje koji je vodila viša savjetnica Natalija Koprenica. Stručni skup bilo je moguće pratiti i putem online platforme.
Skup je otvorila ravnateljica Agencije dr. sc. Dubravka Brezak Stamać, a nastavnike su redom pozdravili Milan Vukelić, načelnik Sektora za obrazovanje na jeziku i pismu nacionalnih manjina Ministarstva znanosti i obrazovanja, Mirko Marković iz Prosvjete, Nina Čolović ispred Srpskog narodnog vijeća, te u ime domaćina i Osnivača protojerej-stavrofor Slobodan Lalić i protonamjesnik Bogoljub Ostojić.
U nastavku posjeta, dr. Brezak Stamać je u pratnji domaćina obišla Gimnaziju te istakla podršku Agencije provođenju kurikuluma obrazovnih sadržaja vezanih uz srpsku nacionalnu manjinu.