SVEČANOST U GIMNAZIJI I BLAGODARENJE NA KRAJU ŠKOLSKE GODINE

Objavljeno:13-06-2013

Sa završetkom tekuće školske godine, peta generacija maturanata, sa ukupno 17 učenika završila je svoje srednjoškolsko obrazovanje u Srpskoj pravoslavnoj općoj gimnaziji Kantakuzina Katarina Branković. Tim povodom, u utorak, 11. 06. 2013. godine, u prisustvu Njegovog Visokopreosveštenstva mitropolita zagrebačko-ljubljanskog g. Jovana, u kapeli svetog Save služeno je Blagodarenje зa kraj školske godine kome su prisustvovali svi učenici i nastavnici Gimnazije.
Nakon bogoslužbenog obreda Mitropolit Jovan je, po ustaljenom običaju, uručio ordene sa gramatama učenicima pete generacije, a potom su nas u svečanoj dvorani Škole maturanti pripremljenim programom podsjetili na četiri godine školovanja u Gimnaziji. Iz ove generacije posebnim pohvalama izdvojeno je troje odličnih učenika: Nataša Rašeta, Jovica Delić i Nikolina Milanović. Ispred maturanata, pozdravnim govorom obratio se Goran Vrga. On je najprije pozdravio Mitropolita Jovana i sveštenstvo Spske pravoslavne crkvene opštine i zahvalio se na omogućenom srednjoškolskom školovanju njegove generacije, ali i svemu onome što je taj period školovanja njima donio: nova iskustva, poznanstva, prijateljstva itd.

Prijatno iznenađenje, ali i veliko zadovoljstvo je bio dolazak gradonačelnika Grada Zagreba g. Milana Bandića, g. Slavka Kojića i delegacije zvanica iz gradske uprave kao i načelnika općine Pirot g. Vladana Vasića koji su se pridružili ovoj svečanosti i posebno vrijeme proveli sa Mitropolitom Jovanom, sveštenstvom i roditeljima maturanata.

Sa ovom generacijom maturanata, ukupno 78 učenika je uspješno završilo školovanje u Srpskoj pravoslavnoj općoj gimnaziji Kantakuzina Katarina Branković. Sadašnjim maturantima smo poželjeli da poput generacija koje su im prethodile budu uspješni prilikom upisa na željene fakultete i dalje u toku studija, zatim da ostanu u međusobnom kontaktu, ali i u stalnoj vezi sa svojom Gimnazijom.