Izveštaj sa Šesnaeste smotre duhovnog stvaralaštva srednjoškolaca

Objavljeno:18-05-2018

Dana 13.05.2018. godine u Hramu Vaznesenja Gospodnjeg u Beogradu održana je Šesnaesta smotra duhovnog besjedništva. Našu školu je predstavljao Aleksandar Medić učenik 2.a razreda, sa besjedom „Bolje je uzdati se u Gospoda nego li se oslanjati na čovjeka".
Uvodno slovo je održao protojerej Vladimir Zamahajev. Među ostalim učesnicima bili su: Pavle Đurić (Bogoslovija Svetog Save - Beograd), Andrijana Milinčić (Ekonomsko-trgovinska škola - Kruševac), Stefan Jovanović (Bogoslovija Svetog Jovana Zlatoustog - Kragujevac), Nađa Stanikić (Gimnazija „Jovan Jovanović Zmaj" – Novi Sad ), Angelina Jolić (Srednja škola Grocka), Anđela Diljević (Gimnazija Banja Luka), Milica Šojić (Pravno-poslovna škola - Beograd), Jelena Jovanović (Vojna Gimnazija - Beograd), Natalija Paunović (Pravno-poslovna škola -Beograd), Stefan Gligić (Bogoslovija Svetog Save - Beograd), Nenad Nović (Bogoslovija Svetog Jovana Zlatoustog - Kragujevac), Isidora Ičelić (Filološka gimnazija - Beograd), Vladimir Krsmanović (Gimnazija „Jovan Jovanović Zmaj" – Novi Sad) i Anđela Vučković (Vojna Gimnazija - Beograd).

Nastupao je Dečiji hor hrama Vaznesenja Gospodnjeg. Naš predstavnik je dobio poziv za intervju na radiju Slovo Ljubve.

Nakon izlaganja mladih besjednika svim učesnicima uručeni su uspomenice i vrijedni pokloni. Na kraju je za sve prisutne priređena trpeza ljubavi. Zahvaljujemo na prigodnim poklonima kao ljubaznom gostoprimstvu.

Aleksandar Medić