Učenici naše škole sudjelovali su na projektu "Sustainability Challenge Re:Boot"

Objavljeno:26-10-2017

Učenici trećeg razreda naše škole sudjelovali su na projektu "Sustainability Challenge Re:Boot" koji je organizirala O.A.Z.A. (Održiva Alternativa Zajednici), a dio je programa Erasmus+. Udruga O.A.Z.A. osnovana je radi promicanja održivog razvoja i fokusirana je na razvoj civilnog društva s posebnim naglaskom na rad s mladima. Osnovana je u siječnju 2013. godine, a područja djelovanja su: osobni razvoj, ekologija i okoliš te društveno poduzetništvo. Naši učenici sudjelovali su na aktivnosti "Energy Quest" koja se održavala 16. listopada u centru Zagreba. Sudjelovale su još tri škole iz Grada Zagreba, a učenici su po timovima prolazili zadatke na različitim lokacijama u centru Zagreba. Zadaci su se ticali ekologije i održivosti okoliša, a sa svakim timom bio je i jedan međunarodni volonter Europske volonterske službe. Za učenike je ovo bilo zanimljivo iskustvo zahvaljujući kojem su upoznali zanimljive mlade ljude i naučili nešto novo.