Eko kamp na Papuku

Objavljeno:07-06-2017

U organizaciji Katoličke gimnazije s pravom javnosti u Požegi održan je Eko-kamp Belli. Zamišljen kao međunarodna biološko-geografska višednevna radionica okupio je učenike iz Hrvatske, Slovenije i Bosne i Hercegovine. Kamp se održavao u Parku prirode Papuk, prvom hrvatskom geoparku koji je od ove godine i pod zaštitom UNESCO-a. Osim prirodnih i kulturnih znamenitosti grada Požege, učenici su imali priliku upoznati i ljepote Virovitice, Daruvara i Pakraca. U Sabornoj crkvi Svete Trojice u Pakracu učesnike kampa je dočekao protojerej-stavrofor Đorđe Teodorović. Projekt je imao za cilj educirati djecu školske dobi o vrijednostima, promicanju i razvijanju svijesti o očuvanju ekologije i zaštiti zaštićenih životinjskih vrsta kao i ekumensko i kulturološko razumijevanje i toleranciju među učenicima.
Zahvaljujemo se našim domaćinima iz Katoličke gimnazije u Požegi na gostoprimstvu i radujemo novim zajedničkim projektima.