RADIONICA PREVENCIJE TRGOVANJA LJUDIMA (ANTITAFFICKING)

Objavljeno:14-03-2013

Dana 14. 03. 2013. godine u 14:00 sati učenici trećeg i četvrtog razreda naše škole sudjelovali su u radionici o prevenciji trgovanja ljudima. Radionicu u trajanju od jednog školskog sata vodila je volonterka Crvenog križa Selma Islamčević.
Trgovanje ljudima jedan je od najvećih međunarodnih problema današnjice i predstavlja veliku kriminalnu i ilegalnu industriju. Cilj radionice je postizanje svijesti o problemu trgovanja ljudima u društvu. Učenici su usvojili bitne razlike između više vrsta trgovanja ljudima. Voditeljica se koristila prezentacijom i kratkim filmovima. Učenici su sami zaključivali i razgovarali o navedenoj problematici. Osvjestili su problem trgovanja ljudima, te ih je voditeljica upozorila na moguće izazove koji ih čekaju u vremenu donošenja novih odluka i osamostaljenja ( studiji, putovanja, prva zaposlenja…). Voditeljica radionice je upozorila na najveće laži i velika obećanja kojima se privlači žrtva. Učenici su interaktivno sudjelovali skupa sa svojim razrednicima.
Antitrafficking je veoma složena tema i radionica koja je održana u našoj školi će uvelike pomoći mladima u sadašnjosti kao i u budućnosti.

Branislava P., IV razred