UČENICI SPOG-a UČESTVOVALI NA PARLAMENTU MLADIH 2016. U LONJSKOM POLJU

Objavljeno:15-06-2016

U organizaciji Međunarodne komisije za sliv rijeke Save (ISRBC) održan je„Parlament mladih 2016.“, peti susret učenika srednjih škola savskih država. Zemlja domaćin ove godine bila je Hrvatska. Dvodnevni susret održan je u Lonjskom Polju s ciljem edukacije mladih o iznimnim ekološkim vrijednostima i gospodarskim potencijalima rijeke Save. Nakon provedenog natječaja za najbolji intervju na temu „Život s poplavama“, našoj školi je zajedno s učenicima VII. gimnazije pripala čast da predstavljaju Hrvatsku. Na Parlamentu mladih 2016. sudjelovali su i učenici iz Bosne i Hercegovine (JU Medicinska škola iz Bihaća, Srednja škola Ivan Goran Kovačić iz Kiseljaka i JU Gimnazija \'Vaso Pelagić\' iz Brčkog) i Srbije (Ugostiteljsko-turistička škola iz Beograda i Palanačka gimnazija iz Smederevske Palanke). Aktivnosti Parlamenta mladih uključile su: prezentaciju odabranih intervjua, posjet Parku prirode Lonjsko polje, izbor tijela Parlamenta mladih prema Statutu, raspravu o mjerama obrane od poplava, te prijedloge za izradu akcijskog plana za sljedeću godinu.