UPISI U PRVI RAZRED ŠKOLSKE 2016./2017. GODINE

Objavljeno:06-06-2016

UPISI U PRVI RAZRED ŠKOLSKE 2016./2017. GODINE
Započinju prijave kandidata u sustav
U skladu s Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2016./2017. prve prijave kandidata u sustav NISpuSŠ započinju u četvrtak 2. lipnja 2016. godine iza 12.00 sati.

Pri prvoj prijavi potrebno je unijeti korisničko ime i lozinku dobivenu u osnovnoj školi nakon čega je moguće unijeti broj mobitela na kojega kandidat želi da mu bude dostavljen SMS s PIN-om. Nakon što zaprimi PIN, kandidat pri svakoj sljedećoj prijavi u sustav unosi korisničko ime, lozinku i PIN. Ukoliko PIN nije stigao SMS-om potrebno je ponovno pokušati unijeti broj mobitela. Po uspješnoj prijavi u sustav moguće je pregledati osobne podatke i ocjene, a nakon što se iz e-Matice prenesu i rezultati natjecanja, bit će moguće pregledati i te podatke. U slučaju nepravilnosti u podacima potrebno se javiti svom razredniku.

Kandidati izvan redovitoga sustava obrazovanja registriraju se popunjavanjem elektroničkoga obrasca za registraciju na mrežnoj stranici: www.upisi.hr. Ispisan i potpisan obrazac mora se dostaviti u digitalnom formatu (skeniran ili slikan mobitelom) elektroničkom poštom na adresu Središnjega prijavnog ureda srednja@azvo.hr. Nakon primitka obrasca u elektroničkom obliku i provjere osobnih podataka Središnji prijavni ured zaključit će registraciju kandidata slanjem korisničkih podataka SMS-om. Nakon što SMS-om dobiju korisničke podatke, kandidati se prijavljuju na mrežnu stranicu: www.upisi.hr.

Sve informacije o postupku prijava i upisa u srednju školu možete pronaći u publikacijama „Prijave i upisi u srednje škole za školsku godinu 2016./2017. – Idemo u srednju!“ Publikacije su rađene prema kategoriji kandidata te postoji publikacija za redovne učenike, kandidate s teškoćama u razvoju, kandidate koji prijavljuju umjetničke programe ili odjele za sportaše te kandidate koji su izvan redovnog obrazovnog sustava Republike Hrvatske. Od iznimne je važnosti da svi kandidati pročitaju navedene publikacije.
Kandidati koji osnovno obrazovanje završavaju ili su završili izvan Republike Hrvatske dužni su dostaviti:
- ovjerenu preliku domovnice (državljani Rep. Hrvatske) ili ovjerenu presliku putovnice (strani državljani)
- ovjerene preslike svjedodžbi posljednjih četiriju razreda osnovnoga obrazovanja
Napomena: u slučaju da je neki od razreda osnovnoga obrazovanja završen u redovitom sustavu obrazovanja u RH (od 2009. godine nadalje) svjedodžbe tih razreda i dokaz o državljanstvu nije potrebno dostavljati jer se podaci o tim završenim razredima prenose iz e-Matice.