DELEGACIJA GRADA BEOGRADA U POSJETI SRPSKOJ GIMNAZIJI U ZAGREBU

Objavljeno:11-12-2015

U srijedu, 9. decembra 2015. godine čelnici grada Beograda predsjednik Skupštine grada Nikola Nikodijević i menadžer Goran Vesić posjetili su Srpsku pravoslavnu opću gimnaziju \"Kantakuzina Katarina Branković\" u Zagrebu. Zagrebački domaćin je bio g. Slavko Kojić, gradski pročelnik za finansije.
Po blagoslovu Njegovog Visokopreosveštenstva mitropolita zagrebačko-ljubljanskog gospodina dr. Porfirija, uvažene goste su dočekali protojerej-stavrofor Duško Spasojević, arhijerejski namjesnik zagrebački i protojerej-stavrofor Slobodan Lalić, v. d. ravnatelj Gimnazije koji su goste iz Beograda upoznali sa projektom Gimnazije, njenim radom, rezultatima i predstojećim aktivnostima. Istaknuta je suradnjna sa nadležnim tijelima Grada Zagreba, a razmotrene su mogućnosti buduće suradnje i podrške Grada Beograda Srpskoj gimnaziji u Zagrebu. Gosti su obišli školski kompleks i prostore Duhovnog centra Srpske pravoslavne crkve u Zagrebu i susreli se sa učenicima i nastavnicima Gimnazije.
Protojereji Spasojević i Lalić zahvalili su gostima na posjeti jer je Beograd pokazao interesovanje za život srpske zajednice u Hrvatskoj.
- \"Želim vam da negujete blisku vezu sa svojom maticom i zato će vas Beograd pozvati da budete naši gosti u toku proslave Dana Beograda, u aprilu. Beograd će naredne godine početi da sprovodi program u okviru koga će gotovo hiljadu srpske dece iz Hrvatske, Slovenije, Bosne, Crne Gore i sa Kosova i Metohije boraviti u našoj prestonici, posetiti institucije, družiti se sa svojim vršnjacima iz Beograda i još bolje upoznati svoju zemlju\"- rekao je Vesić.