POSJET UČENIKA IZ PODGORICE

Objavljeno:03-06-2024

Djeca, polaznici pravoslavnog vjeronauka pri Sabornoj crkvi Svetog Đorđa, Donja Gorica, Podgorica boravili su u posjetu Mitropoliji zagrebačko-ljubljanskoj i Srpskoj pravoslavnoj općoj gimnaziji “Kantakuzina-Katarina Branković” u Zagrebu od petka, 31. svibnja do nedjelje, 2. lipnja 2024. godine.

U subotu, 1. lipnja posjetili su manastir Lepavinu i učestvovali na Liturgiji koju je služio Episkop Kirilo, administrator Mitropolije zagrebačko-ljubljanske.

Na radost zagrebačke parohije u nedelju, s sveštenstvom Svetopreobraženskog hrama Liturgiju je služio sveštenik Đuro Tomović iz Podgorice. Anđelskim pojanjem su odgovarali mladi polaznici vjeronuka.

Na svom pokloničkom putovanju učenici su posjetili svetinje Eparhije dalmatinske, manastire Krku i Dragović. Zatim Memorijalni centar Nikole Tesle u Smiljanu, Eparhija gornjokarlovačka i manastir Jasenovac u Eparhiji pakračko-slavonskoj.

Pravoslavni parohijski vjeronauk pri ovoj podgoričkoj crkvi Svetog Đorđa majčinski posvećeno i požrtvovano vodi gospođa Vidosava Živković. Iz godine u godinu broj polaznika se povećava.