UPIS UČENIKA U PRVI RAZRED U ŠKOLSKOJ 2021./2022. GODINI

Objavljeno:08-06-2021

Srpska pravoslavna opća gimnazija „Kantakuzina-Katarina Branković“ upisuje u 1. razred u školskoj godini 2021./2022. ukupno 24 učenika.
VREDNOVANJE I BODOVANJE
Boduju se prosjeci zaključnih ocjena iz svih nastavnih predmeta na dvije decimale u posljednja četiri razreda osnovnog obrazovanja (5. – 8. razred). Takođe, boduju se zaključne ocjene u posljednja dva razreda osnovnog obrazovanja (7. i 8. razred) iz predmeta:

1. hrvatski jezik
2. matematika
3. prvi strani jezik
4. geografija
5. povijest
6. biologija
Bodovni prag je 56 bodova.
O NAMA:
Radimo po programu za opće gimnazije Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske. Nastava se izvodi na srpskom jeziku i ćiriličnom pismu, u skladu s modelom A, uz učenje hrvatskog jezika. Jednako tako, u grupi društveno-humanističkih predmeta, uz sve što je moguće naučiti u dominantnom programu, učimo i o istoriji i kulturi Srba te čitamo srpsku književnost. O kršćanstvu, jednom od izuzetnih vjerskih i društvenih pokreta saznajemo na satima pravoslavnog vjeronauka. Zbornica i učionice su nam multikulturalne i multikonfesionalne. Želimo uputiti iskren poziv svima koji se ovdje žele školovati – da su dobrodošli!
Manji broj učenika omogućuje kontinuiranu obrazovnu i odgojnu posvećenost svakom učeniku, gotovo individualan pristup.
Nastava se izvodi u modernom zdanju, izgrađenom 2011. godine. Škola je opremljena knjižnicom, kabinetima za biologiju, kemiju, fiziku, informatiku, sportskom i kinodvoranom. Sve učionice imaju projektore, a nastavnici prijenosna računala.

Škola je prepoznatljiva po uspjesima učenika u geografiji, povijesti, hrvatskom i srpskom jeziku.