EPISKOP FOTIJE POSJETIO SRPSKU PRAVOSLAVNU OPŠTU GIMNAZIJU U ZAGREBU

Objavljeno:28-04-2014

U ponedeljak 28. aprila 2014. godine, Njegovo preosveštenstvo Episkop dalmatinski Gospodin Fotije, administrator upražnjene Eparhije zagrebačko-ljubljanske posjetio je Srpsku pravoslavnu opštu gimnaziju Kantakuzina Katarina Branković u Zagrebu. Episkop se najprije u zbornici susreo, upoznao i razgovarao sa predavačima i zaposlenima u Gimnaziji. Interesovao se za rad Škole i uslove koji su profesorima na raspolaganju. Vladika je istakao da mu je i samom prosvjeta veoma bliska.
Sedamnaest punih godina je vezan uz crkvenu prosvjetu. Najprije kroz rad u Bogosloviji u Sremskim Karlovcima, gdje ga je zatekao izbor za Episkopa 1999. godine, a potom kroz rad u Bogosloviji u manastiru Krka.

Uslijedio je potom u svečanoj dvorani susret sa učenicima kojima se Episkop obratio govoreći o važnosti da na pravilan način koriste prednosti školovanja u Srpskoj pravoslavnoj opštoj gimnaziji. Profesorima i učenicima Episkop je na blagoslov podijelio ikone i knjige izdanja Eparhije dalmatinske.