Dekonstrukcija medijske poruke

Objavljeno:13-11-2019

U prostorijama Srpske pravoslavne opće gimnazije „Kantakuzina- Katarina Branković“ 11. studenog 2019. godine, održane su radionice u sklopu provedbe projekta „Dekonstrukcija medijske poruke“ Udruge za promicanje aktivnog građanstva–ECHO iz Zagreba i naše gimnazije. Na radionicama su sudjelovali učenici gimnazije i predstavnici stručnog školskog osoblja.

Svrha projekta „Dekonstrukcija medijske poruke“ je povećanje medijske pismenosti učenika srednjih škola putem njihovog direktnog uključivanja u provedbu edukacija u području medijske pismenosti, a kako bi doprinijeli razvoju kompetencija učenika u području razumijevanja, analize i kreiranja medijskih poruka i sadržaja.

U sklopu provedbe projekta “Dekonstrukcija medijske poruke”, srednjoškolci su educirani na koji način mogu izvući pravu poruku iz mnoštva ponuđenog medijskog sadržaja, kako s kritičkim odmakom konzumirati medijske sadržaje koji ih najviše interesiraju, te kako mogu pozitivno utjecati na medijski prostor i odgovorno dijeliti medijske sadržaje i informacije na medijskim i komunikacijskim platformama.