MINISTAR KULTURE SRBIJE POSJETIO PRAVOSLAVNU GIMNAZIJU

Objavljeno:29-01-2019

U ponedjeljak, 28. januara 2019. godine Njegovo Visokopreosveštenstvo Mitropolit zagrebačko-ljubljanski gospodin dr. Porfirije u Srpskoj pravoslavnoj općoj gimnaziji „Kantakuzina-Katarina Branković“ u Zagrebu primio je ministra kulture i informisanja Republike Srbije gospodina Vladana Vukosavljevića i njegove suradnike.
Ovom prilikom ministar Vukosavljević i mitropolit Porfirije su se susreli s zaposlenicima i učenicima Pravoslavne gimnazije, te obišli zgradu na Svetom Duhu. Ministar je izrazio interesovanje za program, rad, uspjehe i financiranje Gimnazije. Također, Ministar se interesovao za okolnosti i životne uvjete u kojima žive pravoslavni Srbi na prostoru Republike Hrvatske kao i za programe obnove pravoslavnih hramova. Mitropolit Porfirije i ministar Vukosavljević su se suglasili da je za je za opstanak naše zajednice na ovim prostorima od primarnog značaja duhovni, te obrazovni aspekat. Zatim, postojanje kulturnih institucija i njihova suradnja sa Crkvom kao i bliska suradnja prosvjete i kulture.