SVJETSKI DAN OSOBA S DOWN SINDROMOM

Objavljeno:28-03-2017

U sklopu Restartovog projekta „Razmišljaj filmom” koji se provodi u suradnji s Centrom za mirovne studije, Plavim telefonom, Hrabrim telefonom te stručnim suradnicama Ivanom i Ana Katarinom Sansević prikazan je dokumentarni film Eve Kraljević „Lijepo mi je s tobom, znaš”, 20. marta u našoj školi. Projekcija filma i radionica su održane dan prije obilježavanja Svjetskog dana osoba s Down sindromom, tako da su školom dominirale šarene čarapice. Po završetku projekcije je održana prva od četiri tematske radionice na temu tolerancije. Cilj ovog projekta je poticati učenike misliti, kritički vrednovati i analizirati filmski medij, te kroz njega ukazati na neke aktualne društvene teme bliske srednjoškolcima. Restartov program obuhvaća teme ovisnosti, vršnjačkog nasilja, poremećaja u prehrani i odnosa prema tijelu, te temu tolerancije. U provedbu projekta uključeno je osam srednjih škola iz različitih dijelova Republike Hrvatske: Škola za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok, Srednja škola Petrinja, Elektrostrojarska škola Varaždin, Islamska gimnazija „dr. Ahmeda Smajlovića“, Gimnazija „Vladimira Nazora”, Srednja škola „Mate Blažine Labin”, X. gimnazija ''Ivan Supek'', te naša gimnazija.
Zahvaljujemo ekipi Restarta na uključivanju naše škole u ovaj vrijedan projekt. Radujemo se sljedećim projekcijama dokumentaraca i radionicama.