ISTRAŽUJUĆI DRUŠTVO KROZ KULTURU I SPORT

Objavljeno:07-07-2016

U periodu od 2. do 9. jula 2016. godine u Srpskoj pravoslavnoj opštoj gimnaziji Kantakuzina-Katarina Branković u Zagrebu odvija se program pod nazivom Istražujući društvo kroz kulturu i sport. Program se provodi u okviru projekta razmjene mladih Erasmus+. Uz nosioce projekta učenike Srpske pravoslavne opšte gimnazije, u projektu učestvuju mladi iz partnerskih organizacija iz Italije i Španije - Pauet i APS La FENICE. U projektu učestvuje ukupno 47 mladih i voditelja programa.
Pored usvajanja novih znanja i vještina, poticanje kreativnosti i kulture u fokusu radionica je rasprava o temama koje se tiču nejednakosti u društvu, nesolidarnosti, rasizma i ksenofobije. Učesnici se susreću sa pripadnicima marginaliziranih skupina društva i istražuju prednosti volontiranja kao forme demokratske participacije na globalnom i lokalnom nivou. Cilj projekta je poticanje dijaloga, promicanje tolerancije i razumijevanja među ljudima i aktivno učestvovanje mladih u međunarodnim projektima.
Projekat je finansiran od Agencije za mobilnost i programe Europske unije Republike Hrvatske.