ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОСЈЕТИО СРПСКУ ПРАВОСЛАВНУ ОПШТУ ГИМНАЗИЈУ У ЗАГРЕБУ

Objavljeno:28-04-2014

У понедељак 28. априла 2014. године, Његово преосвештенство Епископ далматински Господин Фотије, администратор упражњене Епархије загребачко-љубљанске посјетио је Српску православну општу гимназију Кантакузина Катарина Бранковић у Загребу. Епископ се најприје у зборници сусрео, упознао и разговарао са предавачима и запосленима у Гимназији. Интересовао се за рад Школе и услове који су професорима на располагању. Владика је истакао да му је и самом просвјета веома блиска.
Седамнаест пуних година је везан уз црквену просвјету. Најприје кроз рад у Богословији у Сремским Карловцима, гдје га је затекао избор за Епископа 1999. године, а потом кроз рад у Богословији у манастиру Крка.

Услиједио је потом у свечаној дворани сусрет са ученицима којима се Епископ обратио говорећи о важности да на правилан начин користе предности школовања у Српској православној општој гимназији. Професорима и ученицима Епископ је на благослов подијелио иконе и књиге издања Епархије далматинске.