НАГРАЂЕНИ КАЛИГРАФСКИ РАДОВИ УЧЕНИКА ГИМНАЗИЈЕ

Objavljeno:12-02-2014

У Новом Саду је 8. фебруара 2014. одржана завршна свечаност XXИИ конкурса „Светосавље и наше доба“ на којој су између осталих, у категорији калиграфских радова, награђени наш ученик Мане Боца и водитељица секције проф. Петра Пушкар.

Тема овогодишњег конкурса била је „Идите и научите све народе“, а признања су додијељена за најбоље литерарне, ликовне и калиграфске радове ученицима основних и средњих школа. У категорији калиграфских радова трећом наградом је награђен ученик Мане Боца (2. а), проф. Петра Пушкар награђена је у категорији наставника, а ученице Бојана Рајшић(4.а), Тамара Љеповић(2. а), Александра Осман(4. а) добиле су похвале. Ученици су у пратњи професорица Катарине Рончевић и Петре Пушкар присуствовали завршној свечаности која је организована у Техничкој школи „Милева Марић-Ајнштајн“ у којој су и изложени радови ученика.

Конкурс су организовали Коло српских сестара Епархије бачке, Одбор за верску наставу Епархије бачке, Центар за ликовно васпитање деце и омладине Војводине и Удружење војвођанских учитеља.

Овогодишњи конкурс уврштен је у Календар смотри и такмичења Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије, а подржала га је и Управа за културу Града Новог Сада.