Сусрет ученика гимназије – корисника стипендије породице Вуцелић с господином Александром Вуцелићем

Objavljeno:22-01-2020

У петак, 17. јануара 2020. године у просторијама Српске православне опште гимназије у Загребу девет од укупно десет ученика - корисника стипендије породице Вуцелић сусрело се с г. Александром Вуцелићем, сином инжењера Милојка Вуцелића. Овом приликом г. Вуцелић је стипендистима уручио примјерак календара за 2020. годину који је издало Српско народно вијеће. Тема календара је живот и дјело Милојка Вуцелића.
Библиотеци Српске православне опште гимназије у Загребу г. Вуцелић је уручио примјерке књига Аполо XIII и Аполо XIV аутора Милојка Вуцелића.
У име Гимназије, директор протојереј-ставрофор Слободан Лалић изразио је захвалност породици Вуцелић (госпођи Софији, господину Николи и Александру) на несебичној подршци коју пружају Гимназији, а ученици су се обвезали на још марљивији рад током школске године.
Инжењер Милојко Вуцелић је на програму Аполо радио од самог почетка, тј. од фебруара 1962. године. Анализирао је различите концепте слијетања на Мјесец те радио на развоју спецификација за различите системе свемирских бродова.