Деконструкција медијске поруке

Objavljeno:13-11-2019

У просторијама Српске православне опште гимназије „Кантакузина- Катарина Бранковић“ 11. новембра 2019. године, одржане су радионице у склопу провођења пројекта „Деконструкција медијске поруке“ Удруге за промицање активног грађанства–„ECHO“ из Загреба и наше гимназије. На радионицама су судјеловали ученици гимназије и представници стручног школског особља.

Сврха пројекта „Деконструкција медијске поруке“ је повећање медијске писмености ученика средњих школа путем њиховог директног укључивања у провођење едукација у подручју медијске писмености, а како би допринијели развоју компетенција ученика у подручју разумијевања, анализе и креирања медијских порука и садржаја.

У склопу пројекта “Деконструкција медијске поруке”, средњошколци су едуковани на који начин могу извући праву поруку из мноштва понуђеног медијског садржаја, како с критичким одмаком конзумирати медијске садржаје који их највише интересују, те како могу позитивно утјецати на медијски простор и одговорно дијелити медијске садржаје и информације на медијским и комуникацијским платформама.