Ученици наше школе учествовали на манифестацији „Сусрети гимназијалаца 2019“ у Београду

Objavljeno:07-11-2019

Од 28. до 30. октобра 2019. године десетеро ученика првог и другог разреда наше школе, у пратњи разредника проф. Велдић и проф. Хасанагић, учествовало је на манифестацији „Сусрети гимназијалаца 2019“ у организацији Шесте београдске гимназије. Осим домаћина и ученика наше школе на сусретима су судјеловали и ученици српских школа из регије: Теоретска гимназија „Доситеј Обрадовић“ из Темишвара и Гимназија „Никола Тесла“ из Будимпеште.
Првог дана ученици су учествовали на радионицама и настави у Шестој београдској гимназији, а на крају дана све је кулминирао прославом Дана школе, којом се обиљежава 86 година од почетка рада те елитне београдске гимназије.
Другога дана имали смо прилику упознати Поморавље: посјетили смо манастир Манасију у долини ријеке Ресаве из 15. вијека, те Пољопривредно-ветеринарску школу и Природњачки центар Србије у Свилајнцу.
Трећега дана након посјете Народном музеју у Београду и обиласка културно-историјских и религијских знаменитости града, пуни утисакаа и склопљених нових пријатељстава морали смо кренути из Београда.
Захваљујемо директору Шесте београдске гимназије, проф. Ради Зејаку, координаторици пројекта, проф. Јасни Перић, те свим професорицама и професорима, ученицама и ученицима Шесте београдске гимназије на изврсно осмишљеном програму и гостопримству!
Веселимо се нашим будућим пројектима и сарадњи!

М. Михаиловић и С. Хасанагић