СВЕЧАНОСТ У ГИМНАЗИЈИ И БЛАГОДАРЕЊЕ НА КРАЈУ ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ

Objavljeno:13-06-2013

Са завршетком текуће школске године, пета генерација матураната, са укупно 17 ученика завршила је своје средњошколско образовање у Српској православној општој гимназији Кантакузина Катарина Бранковић. Тим поводом, у уторак, 11. јуна 2013. године, у присуству Његовог Високопреосвештенства Митрополита загребачко-љубљанског г. Јована, у капели Светог Саве служено је Благодарење за крај школске године коме су присуствовали сви ученици и наставници Гимназије.
Након богослужбеног обреда Митрополит Јован је, по устаљеном обичају, уручио ордене са граматама ученицима пете генерације, а потом су нас у свечаној дворани Школе матуранти припремљеним програмом подсјетили на четири године школовања у Гимназији. Из ове генерације посебним похвалама издвојено је троје одличних ученика: Наташа Рашета, Јовица Делић и Николина Милановић. Испред матураната, поздравним говором обратио се Горан Врга. Он је најприје поздравио Митрополита Јована и свештенство Српске православне црквене општине и захвалио се на омогућеном средњошколском школовању његове генерације, али и свему ономе што је тај период школовања њима донио: нова искуства, познанства, пријатељства итд.

Пријатно изненађење, али и велико задовољство је био долазак градоначелника Града Загреба г. Милана Бандића, г. Славка Којића и делегације званица из градске управе као и начелника општине Пирот г. Владана Васића који су се придружили овој свечаности и посебно вријеме провели са Митрополитом Јованом, свештенством и родитељима матураната.

Са овом генерацијом матураната, укупно 78 ученика је успјешно завршило школовање у Српској православној општој гимназији Кантакузина Катарина Бранковић. Садашњим матурантима смо пожељели да попут генерација које су им претходиле буду успјешни приликом уписа на жељене факултете и даље у току студирања, затим да остану у међусобном контакту, али и у сталној вези са својом Гимназијом.