Ерасмус програм у СПОГ-у

Objavljeno:16-09-2019

У Српској православној општој гимназији „Кантакузина-Катарина Бранковић“ у периоду од 10. 9. до 18. 9. 2019. године одвија се Ерасмус+ пројекат размјене ученика „Мулти-култи фолдер“. У пројекту учествује 12 ученика СПОГ-а и исти број њихових вршњака из гимназије Тересијанум из Маинца, Њемачка.
Учесници са својим тренерима-наставницима заједнички раде на освјештавању актуелних тема у земљама Европске уније попут учинака миграција, мултикултурализму као темељу демократског друштва, важности учествовања у волонтерским програмима те упознају појмове везане уз медијску писменост.
Уз међусобно упознавање, дружење и снажније партнерско повезивање младих људи циљеви оваквог програма су свакако и потицање друштвеног ангажмана и активности младих, те успјешније кориштење неформалних и ваншколских метода учења.
Пројекат финансира Ерасмус+ Европске уније посредством Агенције за мобилност и ЕУ програме.