Извјештај о дебатном турниру одржаном 18-19. новембра 2017.

Objavljeno:23-11-2017

Ученици СПОГ-а Мартина Телента, Марија Гужвица и Никола Рњак учествовали су на првом овогодишњем дебатном турниру за почетнике. Турнир је одржан у X. гимназији Ивана Супека.
Дебатирало се на примјерима двију теза: прва је тзв. припремљена теза Овај дом сматра да је јака диктатура боља од слабе демокрације, а друга теза била је ad hoc Овај дом сматра да би сви предмети у школи требали бити изборни.
Дебата је имала 4 кола, а 5., завршно, коло и финале је одржано у недјељу.
С припремљеном тезом смо изгубили од екипе Бушмана , међу којима су били и искусни дебатанти, не почетници попут нас, но у ad hoc тези наша екипа побиједила је двапут.
Побједа нас је охрабрила и мотивирала за будућа натјецања јер смо доживјели и преживјели трему, страх од јавног говора, узбуђење због првог наступа. Стекли смо значајно искуство упознавши дебатанте из других школа и размјењујући искуство с њима. Остварили смо добар резултат и тиме се поносимо.
Захваљујемо нашем домаћину, X. гимназији, ХДД-у, старијим ученицима наше Школе који су нам помагали савјетима у току припрема за турнир, и нашој менторици проф. Бићанић.

Никола Рњак, ученик I. р.