Ученици наше школе учествовали су у пројекту "Sustainability Challenge Re:Boot"

Objavljeno:26-10-2017

Ученици трећег разреда наше школе учествовали су у пројекту "Sustainability Challenge Re:Boot" који је организовала О.А.З.А. (Одржива Алтернатива Заједници) и део је програма Erasmus+. Удружење О.А.З.А. основано је за промовисање одрживог развоја и фокусирано је на развој цивилног друштва са посебним фокусом на рад са омладином. Основано је јануара 2013. године, а области дјеловања су: лични развој, екологија и околиш и социјално предузетништво. Наши ученици су учествовали у активности "Energy Quest" која се одржала 16. октобра у центру Загреба. Учествовале су још три школе из Града Загреба, а ученици су по тимовима пролазили задатке на различитим локацијама у центру Загреба. Задаци су били у вези са екологијом и одрживошћу животне средине, а са сваким тимом био је и међународни добровољац Европске волонтерске службе. За ученике ово је било занимљиво искуство захваљујући којем су упознали занимљиве младе људе и научили нешто ново.