ОБИЉЕЖАВАЊЕ ДАНА ЕВРОПЕ

Objavljeno:10-05-2017

Ученици Српске православне опште гимназије учествовали су на манифестацији коју је 9. маја 2017. године организовала Агенција за мобилност и програме ЕУ у поводу 8. издања Еуропског тједна младих.
Слоганом „Замисли, крени, дјелуј” нагласак овогодишње прославе је на солидарности и друштвеном ангажману младих у Европи, на пружању информација о програму Ерасмус+ и прослави његових 30 година постојања.
Ученици наше гимназије предвођени професорицом Светланом Килибардом представили су ЕРАСМУС+ пројекат „Истражујући друштво кроз културу и спорт“ чији носилац је била наша гимназија у 2016. години.
Уз бројне заинтересоване, штанд Српске православне гимназије посјетили су господа Андреј Пленковић, предсједник Владе РХ и министар знаности Паво Баришић.

Млади увелике доприносе Европи, а Еуропски тједан младих слави њихова постигнућа.