ИСТРАЖУЈУЋИ ДРУШТВО КРОЗ КУЛТУРУ И СПОРТ

Objavljeno:07-07-2016

У периоду од 2. до 9. јула 2016. године у Српској православној општој гимназији Кантакузина-Катарина Бранковић у Загребу одвија се програм под називом Истражујући друштво кроз културу и спорт. Програм се проводи у оквиру пројекта размјене младих Ерасмус+. Уз носиоце пројекта ученике Српске православне опште гимназије, у пројекту учествују млади из партнерских организација из Италије и Шпаније - Pauet i APS La FENICE. У пројекту учествује укупно 47 младих и водитеља програма.
Поред усвајања нових знања и вјештина, потицање креативности и културе у фокусу радионица је расправа о темама које се тичу неједнакости у друштву, несолидарности, расизма и ксенофобије. Учесници се сусрећу са припадницима маргинализираних скупина друштва и истражују предности волонтирања као форме демократске партиципације на глобалном и локалном нивоу. Циљ пројекта је потицање дијалога, промицање толеранције и разумијевања међу људима и активно учествовање младих у међународним пројектима.
Пројекат је финансиран од Агенције за мобилност и програме Еуропске уније Републике Хрватске.