ПОСЈЕТА ЊЕГОВЕ СВЕТОСТИ АРХИЕПИСКОПА ПЕЋКОГ, МИТРОПОЛИТА БЕОГРАДСКО-КАРЛОВАЧКОГ И ПАТРИЈАРХА СРПСКОГ Г. Г. ИРИНЕЈА

Objavljeno:25-09-2011

Дана 22. 09. 2011. године, ученици и професори Српске православне опште гимназије "Кантакузина-Катарина Бранковић" имали су велику радост и несвакидашњу прилику да их посјети Његова светост Архиепископ пећки, Митрополит београдско-карловачки и Патријарх српски Г. Г. Иринеј, уз кога су били: домаћин Његово Високопреосвештенство Митрополит загребачко-љубљански Г. Г. Јован, Његово Преосвештенство Епископ далматински Г. Г. Фотије и Његово Преосвештенство Епископ горњокарловачки Г. Г. Герасим.

Патријарха су ученици дочекали у атријуму Школе, а хор Гимназије је отпјевао Химну Светом Сави, затим Химну Gaudeamus igitur и Сентандрејску химну Светом Николају, а у име ученика Његову Светост је поздравила ученица четвртог разреда Наташа Врга.

Његова светост Патријарх српски г. Иринеј је пригодним ријечима поздравио ученике и професоре рекавши да је раније чуо за нашу Школу, а сада има прилику да се са свима нама сусретне и упозна са радом наше Гимназије. Похвалио је ученике на њиховом избору да уче и позвао их да увијек у животу буду добри људи. У зборници се кратко вријеме задржао и упознао са професорима и осталим запосленим у Гимназији.

Ово је била прилика да Његова Светост и висока делегација обиђу новоизграђени комплекс Гимназије и Духовног центра, подигнутим за тек нешто више од годину дана и упознају се са цјелокупним пројектом Српске православне цркве Митрополије загребачко-љубљанске и црквене општине загребачке на Светом Духу, изведеним радовима и плановима везаним за довршетак и намјену овог простора.

Посјета Његове Светости Патријарха српског Г. Г. Иринеја, сусрет са њим и добијени благослов свакако да ће остати у трајном сјећању свима онима који се "уче и који их уче у нашој Школи", а у љетопису Гимназије ће бити уписано да је својом посјетом почетак нове школске године на новој адреси благословио Патријарх српски Иринеј, насљедник на трону Светог Саве.

На страницама митрополије загребачке можете погледати више о посјети Патријарха српског Г. Г. Иринеја. :

Фотографије о посјету Патријараха погледајте у нашој Галерији фотографија.